Published on :

16-18 września br. w hotelu Bińkowski w Kielcach odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Metrologiczna „New Trends in Metrology 2024”. Będzie to druga edycja tego międzynarodowego wydarzenia, organizowana ponownie przez Polską Unię Metrologiczną. Program konferencji jest niezwykle bogaty, szczególnie warto zwrócić uwagę na szereg interesujących tutoriali prowadzonych przez praktyków. Jednym z nich jest Piotr Orlik, który od 10 lat zdobywa doświadczenie pracując w Polsce i za granicą, w różnych segmentach rynku: oil&gas, automotive, mould&die, military, general machining. Obecnie zajmuje się wsparciem dystrybutorów obrabiarek CNC korzystających ze sterowania SINUMERIK, w tym koordynacją krajowych i międzynarodowych działań rynkowych w tym zakresie. Na Międzynarodowej Konferencji Metrologicznej będzie prowadził tutorial ,,Przechwytywanie wysokiej jakości danych procesowych ze sterowania CNC” podczas którego poruszy trzy zagadnienia: zwiększenie jakości obrabianego przedmiotu, umożliwienie optymalizacji opartej na pomiarach i analizie danych oraz prezentacja aplikacji Analyze MyWorkpiece /Capture.  To aplikacja, która umożliwia użytkownikowi pozyskiwanie wysokiej jakości danych obróbczych ze sterowania CNC SINUMERIK.

Kolejny tutorial poprowadzą eksperci z firmy ITA Dariusz Brzozowski i Mateusz Matuszak z firmy są związani od początku swojej kariery zawodowej. Dariusz Brzozowski to ceniony specjalista w metrologii optycznej. Mateusz Matuszak posiada doświadczenie w technologiach skanowania 3D z zakresu metrologii oraz inżynierii odwrotnej. Ich wystąpienie będzie dotyczyć ,,Wykorzystania skanowania laserowego w automatyzacji procesów pomiarowych”. Skanowanie z wykorzystaniem technologii laserowej jest jedną z metod akwizycji danych podczas oceny zgodności wytworzonych elementów oraz podczas wykonywania inżynierii odwrotnej. Podczas tutorialu, zebranym gościom, zostaną zaprezentowane możliwości pomiarowe skanera Creaform MetraSCAN BLACK.

,,Automatyzacja pomiarów współrzędnościowych w kontroli jakości” to temat kolejnego z tutoriali, które przygotowano dla gości konferencji. Na ten temat wypowie się Dominik Szała, menedżer produktu odpowiedzialny w firmie Carl Zeiss za automatyzację pomiarów współrzędnościowych, zarówno w laboratorium kontroli jakości jak i na liniach produkcyjnych. W przemyśle zauważa się wyraźny trend przenoszenia kontroli jakości do przestrzeni produkcyjnej, a nawet na linie produkcyjne. Jaka zatem jest motywacja i jaka korzyść płynie z takiej integracji metrologii na produkcji? Dominik Szała odpowie na to i szereg innych pytań związanych z automatyzacją pomiarów współrzędnościowych.

Natomiast o ścieżce szkoleń metrologa współrzędnościowego wypowie się Robert Sowiński, który pracuje w Carl Zeiss sp. z o.o. na stanowisku Kierownik Działu Aplikacji. W dynamicznie zmieniających się warunkach i dużej rotacji personelu wiele firm boryka się z zapewnieniem należytego poziomu technicznego inżynierów i techników. By zapewnić wsparcie swoim klientom ZEISS dostarcza różnorodne rozwiązania w zakresie transferu wiedzy, umożliwiając efektywne wykorzystanie systemów pomiarowych. Jeżeli chcecie państwo poznać te rozwiązania to zapraszamy do udziału w konferencji oraz do uczestnictwa w tutorialach. Tutoriale oferują praktyczne wskazówki, metody oraz techniki, które zostały przetestowane i potwierdzone jako skuteczne, skupiają się na praktycznych aspektach, które można bezpośrednio zastosować w rzeczywistości. Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Metrologiczną „New Trends in Metrology , do końca sierpnia istnieje możliwość rejestracji pod linkiem: International Conference „New Trends in Metrology” 2024 (office.com)