WYMAGANIA LEGISLACYJNE DOTYCZĄCE METOD BADAWCZYCH W OBSZARZE BADAŃ WÓD I ŚCIEKÓW. METODY REFERENCYJNE I RÓWNOWAŻNE Z REFERENCYJNYMI

 

Termin szkolenia: 27 września 2024 r. 

 

Miejsce szkolenia: szkolenie on-line (6 godz.) 

 

Cena szkolenia:  560 zł netto/osoba

 

Zakres szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z wymaganiami legislacyjnymi dotyczącymi badań wód i ścieków w Polsce, procedurą uzyskiwania zatwierdzeń do badania wody do spożycia oraz minimalnymi charakterystykami metod badawczych zgodnie z rozporządzeniem w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Uczestnicy poznają również przykładowe rozwiązania wykorzystywane przy potwierdzaniu przez laboratorium równoważności metod badawczych z metodykami referencyjnymi.

W trakcie spotkania w formule on-line uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań, oraz poddawania dyskusji przypadków z własnego doświadczenia. Udział w szkoleniu potwierdzony zostanie certyfikatem.

Program szkolenia: 27 września godz. 9:00 – 15:00

  1. Wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 dotyczące stosowania metod badawczych przez laboratorium.
  2. Definicja metodyki referencyjnej w obszarach regulowanych prawnie.
  3. Wymagania legislacyjne obowiązujące w Polsce w obszarach regulowanych prawnie w zakresie badań wód (wód powierzchniowych, wód podziemnych, wody do spożycia, wody na pływalniach) oraz ścieków.
  4. Kto i według jakich wymogów może w Polsce pobierać i badać próbki wód i ścieków, aby wyniki były uznawane przez jednostki nadzorujące?
  5. Wymagania legislacyjne dotyczące metodyk w obszarze badań wód i ścieków. Metodyki referencyjne i równoważne z referencyjnymi.
  6. Uzyskanie przez laboratorium zatwierdzenia właściwego państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego do badania wody do spożycia – wniosek, dokumentacja, procedura zatwierdzenia.
  7. Minimalne charakterystyki, które powinny spełniać metody badań zgodnie z wymaganiami rozporządzenia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
  8. Zakres kontroli laboratorium badającego wodę do spożycia przez właściwego państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego.
  9. Obowiązki laboratorium, które uzyskało zatwierdzenie właściwego państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego do badania wody do spożycia.
  10. Przykładowe rozwiązania wykorzystywane przy potwierdzaniu przez laboratorium równoważności metod badawczych z metodykami referencyjnymi.

Wykładowca:

dr inż. Agnieszka Wiśniewska – wieloletni pracownik akredytowanych laboratoriów badających próbki środowiskowe, początkowo na stanowisku laboranta, specjalisty analityka, później kierownika ds. jakości oraz kierownika laboratorium.
Posiada doświadczenie zarówno w zakresie wdrażania systemu zarządzania laboratorium w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17025 w badawczym laboratorium środowiskowym, jak i w nadzorowaniu i doskonaleniu wdrożonego systemu.
Od wielu lat prowadzi szkolenia zarówno z zakresu systemu zarządzania, jak i z zakresu działalności technicznej laboratorium badawczego.

Użytkownik musi zapewnić:

Komputer klasy PC, laptop lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i przeglądarką internetową. Uczestnicy nie muszą instalować oprogramowania na swoich komputerach.

Możliwe formy zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu:

  • zgłoszenie na formularzu elektronicznym dostępnym poniżej lub tradycyjny formularz zgłoszeniowy

Do pobrania:

Płatność za szkolenie:

Przelew w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury VAT. Faktura VAT przekazana zostanie przesłana uczestnikowi szkolenia drogą elektroniczną, po zakończonym szkoleniu.

Dodatkowe informacje:

Cena szkolenia online obejmuje: udział w szkoleniu, dyskusji, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.

Kamila – tel.: 888 090 678

Krzysztof – tel.: 500 074 479

obsługa szkoleń: [email protected]

W skrócie:

Kiedy: 27 września 2024, 09:00 – 15:00

Forma: szkolenie online, konferencja video wraz z interaktywną prezentacją, notatkami oraz rozmową z prowadzącym

Cena: 560 zł netto/osoba

Jak się zgłosić?: Formularz zgłoszeniowy online

Organizator: Laboratoryjnie.pl

Foto: freepik.com


Uwaga! To szkolenie może być dedykowany tylko Twojej firmie, jeśli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zamkniętym napisz do nas!


Formularz online: