MATERIAŁY ODNIESIENIA JAKO ELEMENT ZAPEWNIANIA WAŻNOŚCI UZYSKIWANYCH WYNIKÓW, NADZORU NAD WYPOSAŻENIEM ORAZ ZAPEWNIANIA SPÓJNOŚCI POMIAROWEJ W CODZIENNEJ PRACY LABORATORIUM BADAWCZEGO

 

Termin szkolenia: 9 maja 2025 r. 

 

Miejsce szkolenia: szkolenie on-line (6 godz.) 

 

Cena szkolenia:  500 zł netto/osoba

 

Zakres szkolenia:

Szkolenie obejmuje wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie stosowania materiałów odniesienia, które odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu spójności pomiarowej oraz ważności wyników. Szkolenie obejmuje również zasady postępowania z certyfikowanymi materiałami odniesienia, ich dokumentację oraz wytyczne dotyczące zakupu takich materiałów. To wyjątkowa okazja, by pogłębić wiedzę niezbędną do efektywnego zarządzania materiałami odniesienia w laboratorium badawczym.

W trakcie spotkania w formule on-line uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań, oraz poddawania dyskusji przypadków z własnego doświadczenia. Udział w szkoleniu potwierdzony zostanie certyfikatem.

Program szkolenia: 9 maja, godz. 9:00 – 15:00

  1. Rodzaje materiałów odniesienia stosowanych w laboratorium badawczym.
  2. Wymagania zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie materiałów odniesienia wykorzystywanych w procesie nadzoru nad wyposażeniem w laboratorium badawczym.
  3. Wymagania zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie materiałów odniesienia wykorzystywanych w procesie zapewniania ważności uzyskiwanych wyników.
  4. Wymagania zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 oraz w dokumencie DA-06 dotyczące spójności pomiarowej w zakresie stosowania (certyfikowanych) materiałów odniesienia.
  5. Informacje, jakie powinny znaleźć się w dokumencie (certyfikowanego) materiału odniesienia.
  6. Analiza i wykorzystywanie informacji zawartych w dokumencie (certyfikowanego) materiału odniesienia.
  7. Postępowanie podczas użytkowania (certyfikowanych) materiałów odniesienia.
  8. Specyfikowanie zakupu (certyfikowanego) materiału odniesienia.

Wykładowca:

dr inż. Agnieszka Wiśniewska – wieloletni pracownik akredytowanych laboratoriów badających próbki środowiskowe, początkowo na stanowisku laboranta, specjalisty analityka, później kierownika ds. jakości oraz kierownika laboratorium.
Posiada doświadczenie zarówno w zakresie wdrażania systemu zarządzania laboratorium w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17025 w badawczym laboratorium środowiskowym, jak i w nadzorowaniu i doskonaleniu wdrożonego systemu.
Od wielu lat prowadzi szkolenia zarówno z zakresu systemu zarządzania, jak i z zakresu działalności technicznej laboratorium badawczego.

Użytkownik musi zapewnić:

Komputer klasy PC, laptop lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i przeglądarką internetową. Uczestnicy nie muszą instalować oprogramowania na swoich komputerach.

Możliwe formy zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu:

  • zgłoszenie na formularzu elektronicznym dostępnym poniżej lub tradycyjny formularz zgłoszeniowy

Do pobrania:

Płatność za szkolenie:

Przelew w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury VAT. Faktura VAT przekazana zostanie przesłana uczestnikowi szkolenia drogą elektroniczną, po zakończonym szkoleniu.

Dodatkowe informacje:

Cena szkolenia online obejmuje: udział w szkoleniu, dyskusji, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.

Kamila – tel.: 888 090 678

Krzysztof – tel.: 500 074 479

obsługa szkoleń: [email protected]

W skrócie:

Kiedy: 9 maja 2025, 09:00 – 15:00

Forma: szkolenie online, konferencja video wraz z interaktywną prezentacją, notatkami oraz rozmową z prowadzącym

Cena: 500 zł netto/osoba

Jak się zgłosić?: Formularz zgłoszeniowy online

Organizator: Laboratoryjnie.pl

 


Uwaga! To szkolenie może być dedykowany tylko Twojej firmie, jeśli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zamkniętym napisz do nas!


Formularz online: