Published on :

U pracownika jednego z zakładów naukowych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego–PZH, niezaangażowanego w proces diagnostyki COVID-19, potwierdzono koronawirusa. Laboratorium diagnostyczne NIZP-PZH w trosce o personel zawiesiło czasowo prace.

Instytut poinformował w środę na swojej stronie intrenetowej, że w dniu dzisiejszym potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u pracownika jednego z zakładów naukowych Instytutu.

Zaznaczono, że pracownik ten nie był zaangażowany w prowadzony przez proces diagnostyki COVID-19, ale w trosce o zdrowie pozostałego personelu podjęto decyzję o zawieszeniu działania laboratorium diagnostycznego NIZP-PZH.

„Wspólnie z Inspekcją Sanitarną prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne. We współpracy z WSSE osoby, które w ostatnich dniach miały bliski kontakt z pracownikiem są kierowane na kwarantannę” – przekazano. Stan zdrowia pracownika, jak podano, jest dobry.

Instytut zapewnia, że niezwłocznie po zakończeniu kwarantanny planuje przywrócić działalność laboratoryjną.

NIZP-PZH podkreśla, że badania są wykonywane w innych laboratoriach na terenie Warszawy (WSSE Warszawa, WIM oraz WSZ), a wszelkie potrzeby diagnostyczne są zabezpieczone.

Źródło: Gazeta Prawna