Published on :

Już w czerwcu (20-22.06.2022) EXPO Kraków ponownie stanie się międzynarodowym centrum myśli biotechnologicznej. Wszystko za sprawą 8. edycji prestiżowego Kongresu EUROBIOTECH, który każdego roku gości największe autorytety w świecie nauki.

Najlepsi z najlepszych

Dzięki wydarzeniu Kraków odwiedziło wielu wybitnych naukowców. Wykłady prowadzili m.in. nobliści: prof. Ada Yonath z Izraela, prof. Robert Huber z Niemiec oraz prof. Emmanuelle Charpentier z Francji, która w dniu 7 października 2020 wspólnie z Amerykanką Jennifer A. Doudna  otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za rozwój precyzyjnej metody edycji genów CRISPR/Cas. Świadczy to o ogromnym prestiżu wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych spotkań świata biotechnologii.

Poruszymy najbardziej aktualne tematy

Głównym tematem Kongresu w 2022 roku będzie biotechnologia medyczna, czyli tzw. biotechnologia czerwona, która uważana jest za jedną z najnowocześniejszych dziedzin medycyny. Pozwala m.in. na wczesne diagnozowanie chorób, wykrywanie wad genetycznych i rozwojowych, badania nad hodowlą komórek, tkanek i narządów do transplantacji. Jej znaczenie wzrosło szczególnie w trakcie pandemii SARS-CoV-2. Biotechnologia medyczna pozwala bowiem na opracowywanie nowych narzędzi i metod modelowania chorób, odkrywania leków i innowacyjnych terapii. Jednak to nie jedyny zakres tematyczny, który zostanie poruszony podczas 3 dni kongresu. Z uwagi na zmianę terminu z 2021 na 2022 rok, komitet naukowy postanowił rozszerzyć program o biotechnologię zieloną zwiększając grono odbiorców oraz różnorodność naszego wydarzenia.

Przewidzianych jest blisko 10 wykładów plenarnych oraz kilkanaście równoległych sesji tematycznych przygotowanych przez wybitnych naukowców. Wyjątkowy charakter będzie miała sesja finałowa „Two years of covid-19: past, presence and future”. Pełny program 8 edycji Kongresu dostępny jest na stronie www.eurobiotech.krakow.pl.

Połączymy świat nauki ze światem biznesu

Konferencji EUROBIOTECH towarzyszyć będą targi, spotkania biznesowe i prezentacje firm z branży biotechnologicznej. Podczas nadchodzącej edycji wystawa targowa po raz pierwszy dostępna będzie nie tylko dla uczestników kongresu, ale dla wszystkich osób, którym bliski jest temat biotechnologii. W specjalnej Strefie Transferu i Technologii przestrzeń do otwartych dialogów odnajdą m.in. Centra Transferu Technologii, parki technologiczne, inkubatory oraz klastry. Udział będzie idealną okazją do zaprezentowania praktycznych rozwiązań i nawiązania cennych kontaktów.

Kongres EUROBIOTECH oraz towarzyszące mu targi zapowiadają się jako jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących biotechnologii w 2022 roku. To ogromne wyróżnienie dla Krakowa, ponieważ dzięki organizacji wydarzenia, miasto odwiedzą wybitni naukowcy doceniani na całym świecie.

Aby poznać szczegółowe informacje na temat Kongresu zapraszamy na www.eurobiotech.krakow.pl