Published on :

W dzisiejszych czasach, w zakładach produkcyjnych, kontrola jakości odgrywa niezwykle istotną rolę. Aby zapewnić najwyższą jakość produktów i bezpieczeństwo konsumentów, konieczne jest stosowanie nowoczesnych narzędzi i technologii. Właśnie takie rozwiązanie oferuje Luminometr EnSURE™ Touch, najnowsze urządzenie firmy Hygiena™, które oparte jest na technologii wykrywania ATP.

ATP (adenozynotrifosforan) to cząsteczka obecna we wszystkich komórkach, zarówno żywych, jak i martwych. Wykorzystywana jest jako miara ilości organicznych zanieczyszczeń na powierzchniach czy w próbkach wody. Luminometr EnSURE™ Touch umożliwia dokładne i szybkie wykrywanie tego związku, co pozwala na skuteczną kontrolę zanieczyszczeń mikrobiologicznych.
Jednym z kluczowych atutów urządzenia jest jego niezwykła czułość. Wykrywa ono już zaledwie 0,1 fmol ATP, co sprawia, że nawet najmniejsze ilości zanieczyszczeń mogą zostać wykryte. W tym procesie kluczową rolę odgrywa zaawansowany sensor-fotodioda, który gwarantuje precyzyjne i powtarzalne wyniki.

Luminometr EnSURE™ Touch charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, co sprawia, że jest bardzo poręczny i łatwy w transporcie. Urządzenie wyposażone jest również w 5-calowy dotykowy ekran, który nie tylko ułatwia korzystanie z niego, ale także jest wyjątkowo wytrzymały.

Funkcja „Quick-Test” to kolejna cecha, która wyróżnia Luminometr EnSURE™ Touch na tle innych urządzeń tego typu. Pozwala ona na natychmiastowy i szybki pomiar, którego wynik można uzyskać już w ciągu zaledwie 10 sekund. Dzięki temu oszczędza się czas, a proces kontroli zanieczyszczeń staje się bardziej efektywny.

Urządzenie można ładować za pomocą kabla USB typu C, co zapewnia bardzo szybkie ładowanie. Poza tym, możliwe jest połączenie z komputerem zarówno za pomocą kabla USB, jak i poprzez Wi-Fi. To oznacza, że wyniki pomiarów mogą być łatwo przesyłane i analizowane na komputerze, co ułatwia zarządzanie systemami kontroli jakości.

Dodatkowym atutem Luminometru EnSURE™ Touch jest wyjmowana komora pomiarowa, która ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Dzięki temu można uniknąć potencjalnych zanieczyszczeń i uzyskać jeszcze bardziej precyzyjne wyniki.
Nie bez znaczenia jest również wytrzymała obudowa, która chroni urządzenie przed zachlapaniem i drobnymi uszkodzeniami. Dzięki temu Luminometr EnSURE™ Touch jest niezwykle trwały i można go używać nawet w trudnych warunkach.

Jeśli poszukujesz sprzętu, który pozwoli Ci skutecznie kontrolować zanieczyszczenia mikrobiologiczne w zakładzie produkcyjnym, Luminometr EnSURE™ Touch jest idealnym wyborem. Urządzenie dostępne jest tu: https://sylchem.pl/.

Dzięki Luminometrowi EnSURE™ Touch możesz uzyskać szybkie, dokładne i powtarzalne wyniki, które poprawią wewnętrzne systemy kontroli jakości w Twoim zakładzie.

Źródło: słychem.pl