PRAKTYCZNE PODEJŚCIE DO PROCESU POTWIERDZANIA I MONITOROWANIA WAŻNOŚCI WYNIKÓW W LABORATORIUM BADAWCZYM ZGODNIE Z WYMAGANIAMI NORMY PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02
OCENA WYNIKÓW PRÓBEK KONTROLNYCH I WYNIKÓW PT/ILC, ANALIZA TRENDÓW, KARTY KONTROLNE

 

Termin szkolenia: 3 czerwca 2025 r. 

 

Miejsce szkolenia: szkolenie on-line (7 godz.) 

 

Cena szkolenia:  500 zł netto/osoba

 

Zakres szkolenia:

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z technikami i narzędziami służącymi do oceny ważności wyników uzyskiwanych w laboratorium. Program obejmuje m.in. analizę wyników próbek kontrolnych, ocenę wyników z programów PT/ILC, a także stosowanie kart kontrolnych oraz analizę trendów. Uczestnicy nauczą się, jak skutecznie monitorować jakość wyników, stosować techniki statystyczne w ocenie kart kontrolnych oraz jak dokumentować i weryfikować wyniki w kontekście potwierdzania ich ważności w laboratorium badawczym.

W trakcie spotkania w formule on-line uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań, oraz poddawania dyskusji przypadków z własnego doświadczenia. Udział w szkoleniu potwierdzony zostanie certyfikatem.

Program szkolenia: 3 czerwca, godz. 8:00 – 15:00

  1. Wymagania w zakresie procesu potwierdzania ważności wyników zawarte w normie PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02.
  2. Potwierdzanie ważności a kontrola jakości uzyskiwanych wyników.
  3. Wewnętrzna i zewnętrzna kontrola jakości uzyskiwanych wyników jako element potwierdzania i monitorowania ważności uzyskiwanych wyników.
  4. Cel stosowania poszczególnych elementów programu potwierdzania ważności wyników.
  5. Analiza i ocena wyników uzyskanych w PT / ILC.
  6. Rodzaje próbek kontrolnych stosowanych w ramach wewnętrznej kontroli jakości.
  7. Kryteria oceny wyników uzyskiwanych w ramach wewnętrznej kontroli jakości.
  8. Opracowanie programu potwierdzania ważności wyników.
  9. Dokumentowanie oraz monitorowanie ważności uzyskiwanych wyników.
  10. Śledzenie kierunków zmian, analizy trendów uzyskiwanych wyników oraz przeglądu tych wyników. Tabelaryczne zestawienia uzyskanych wyników z założonymi kryteriami, czy karty kontrolne?
  11. Rodzaje kart kontrolnych – analiza wybranych przykładów.
  12. Konstruowanie i porównywanie kart kontrolnych.
  13. Analiza trendów wyników nanoszonych na karty kontrolne – trendy wskazujące na nieprawidłowości – analiza wybranych przykładów.
  14. Techniki statystyczne stosowane w ocenie kart kontrolnych.
  15. Ustanawianie kryteriów akceptacji dla kart kontrolnych i weryfikowanie ich spełnienia – analiza wybranych przykładów.
  16. Zależności i testy statystyczne wykorzystywane podczas procesu potwierdzania ważności wyników – analiza wybranych przykładów.
  17. Wykorzystanie wyników uzyskanych dla próbek kontrolnych w procesie potwierdzania ważności podczas procesu rewalidacji / ponownej weryfikacji metody badawczej.

Wykładowca:

dr inż. Agnieszka Wiśniewska – wieloletni pracownik akredytowanych laboratoriów badających próbki środowiskowe, początkowo na stanowisku laboranta, specjalisty analityka, później kierownika ds. jakości oraz kierownika laboratorium.
Posiada doświadczenie zarówno w zakresie wdrażania systemu zarządzania laboratorium w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17025 w badawczym laboratorium środowiskowym, jak i w nadzorowaniu i doskonaleniu wdrożonego systemu.
Od wielu lat prowadzi szkolenia zarówno z zakresu systemu zarządzania, jak i z zakresu działalności technicznej laboratorium badawczego.

Użytkownik musi zapewnić:

Komputer klasy PC, laptop lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu i przeglądarką internetową. Uczestnicy nie muszą instalować oprogramowania na swoich komputerach.

Możliwe formy zgłoszenie uczestnictwa w szkoleniu:

  • zgłoszenie na formularzu elektronicznym dostępnym poniżej lub tradycyjny formularz zgłoszeniowy

Do pobrania:

Płatność za szkolenie:

Przelew w terminie 7 dni od daty wystawienia faktury VAT. Faktura VAT przekazana zostanie przesłana uczestnikowi szkolenia drogą elektroniczną, po zakończonym szkoleniu.

Dodatkowe informacje:

Cena szkolenia online obejmuje: udział w szkoleniu, dyskusji, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami.

Kamila – tel.: 888 090 678

Krzysztof – tel.: 500 074 479

obsługa szkoleń: [email protected]

W skrócie:

Kiedy: 3 czerwca 2025, 08:00 – 15:00

Forma: szkolenie online, konferencja video wraz z interaktywną prezentacją, notatkami oraz rozmową z prowadzącym

Cena: 500 zł netto/osoba

Jak się zgłosić?: Formularz zgłoszeniowy online

Organizator: Laboratoryjnie.pl

 


Uwaga! To szkolenie może być dedykowany tylko Twojej firmie, jeśli jesteś zainteresowany/a szkoleniem zamkniętym napisz do nas!


Formularz online: