Published on :

Agilent Technologies Inc. poinformował, że system Agilent Vaya Raman służący do szybkiej identyfikacji materiałów otrzymał nagrodę w ogólnoświatowym konkursie organizowanym przez R&D World w kategorii analityka/badania. W konkursie tym, ustanowionym 1963 roku docenia się pionierów prac badawczo rozwojowych i ich wkład w naukę i technologię. Nagradzane w tym konkursie produkty i technologie nazywane są „Oskarami innowacji” i określane jako te, które mają szansę zmienić znacząco świat.

Produkt firmy Agilent to pierwszy ręczny spektrometr Ramana wykorzystujący technologię przestrzennie przesuniętej spektroskopii Ramana (SORS) do szybkiej identyfikacji surowców. Jest specjalnie zaprojektowany do stosowania w procesach identyfikacji surowców regulowanych przez cGMP.

„Produkt wprowadzony na rynek w marcu tego roku, a użytkownicy już widzą wzrost wydajności” – powiedział Philip Binns, wiceprezes i dyrektor generalny działu spektroskopii firmy Agilent. „Wraz z rozwojem badań surowców w celu poprawy jakości produktów w przemyśle farmaceutycznym i biofarmaceutycznym, klienci muszą minimalizować ryzyko, aby przestrzegać coraz bardziej rygorystycznych przepisów. Ten produkt im w tym pomoże ”.

Więcej na ten temat:

https://explore.agilent.com/vaya

Źródło: materiały prasowe Agilent Technologies Inc.