Published on :

Shimadzu ogłosiło wprowadzenie na rynek TOC-1000e. To pierwszy z serii eTOC, analizatorów OWO pracujących on-line, przeznaczonych do badania wody czystej. Jego podstawowe cechy to miniaturyzacja, wysoka czułość i bezrtęciowa konstrukcja. TOC-1000e, pierwszy analizator z tej serii, ma najmniejszą i najlżejszą obudowę na świecie, a jednocześnie zapewnia wysoką czułość z granicą wykrywalności 0,1 μg/L, dzięki czemu idealnie nadaje się w obszarach wymagających wody o wysokiej czystości, takich jak produkcja farmaceutyków, półprzewodników czy żywności.

Analizatory całkowitego węgla organicznego mierzą zawartość substancji organicznych w wodzie jako całkowitą ilość węgla organicznego. Są wykorzystywane do kontroli jakości wody i badań środowiskowych. Analizatory Shimadzu TOC doskonale nadają się do laboratoriów i pomiarów on-line środowiska i ścieków. Seria eTOC będzie naszymi pierwszymi analizatorami TOC on-line specjalnie zaprojektowanymi do pomiarów wody czystej.

Analizatory OWO dla czystej wody wykorzystują lampy rtęciowe jako źródło światła w przyrządzie. Biorąc pod uwagę środowisko, seria eTOC będzie pierwszym analizatorem na świecie, w którym zamiast lampy rtęciowej zostanie zastosowana lampa ekscymerowa. 

Źródło: Shimadzu