Published on :

Nowy przegląd obejmujący 13 badań naukowych wykazał, że obecność wysokiego stężenia mikroelementu – selenu – we krwi przynosi pewne korzyści. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się o specjalnych enzymach w Twoim organizmie, dla których ten odżywczy mikroskładnik jest niezbędny i jakie funkcje organizmu wymagają ich obecności.

Selen, niezbędny mikroskładnik odżywczy, który możesz dostarczyć sobie wraz z dietą spożywając: owoce morza, orzechy brazylijskie, produkty pełnoziarniste lub suplementy, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu dobrego stanu Twojego zdrowia. Według nowej szwedzko-chińskiej metaanalizy trzynastu badań naukowych, osoby z wyższym poziomem selenu we krwi odczuwają pewne korzyści zdrowotne w porównaniu z osobami o niższych stężeniach tego mikroskładnika. Naukowcy udowodnili, że każde, nawet 10-mikrogramowe podwyższenie ilości selenu we krwi przynosi wymierne korzyści zdrowotne.

Wspiera niezbędne selenoproteiny

Metaanaliza, która została opublikowana w czasopiśmie naukowym Critical Reviews in Food Science and Nutrition, uzupełnia stale rosnącą ilość dowodów naukowych wskazujących na selen jako kluczowy mikroskładnik odżywczy dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Selen wspiera ponad 25 różnych enzymów zależnych od selenu (selenoprotein) w ludzkim organizmie, z których kilka jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, układu rozrodczego i tarczycy.

Potwierdzenie wcześniejszych badań dotyczących selenu

Nowy przegląd potwierdza wyniki badania KiSel-10, jednego z badań objętych metaanalizą. W tym badaniu z 2013 roku szwedzcy kardiolodzy stwierdzili, że codzienna suplementacja u zdrowych seniorów płci męskiej i żeńskiej 200 mikrogramami drożdży selenowych SelenoPrecise i 200 mikrogramami preparatu Bio-Quinone Q10 daje pozytywne wyniki jeśli chodzi o jakość życia.

Drożdże selenowe o solidnej dokumentacji

Preparat SelenoPrecise jest szeroko wykorzystywany w badaniach naukowych ze względu na dokumentację potwierdzającą, że aż 88,7% zawartego w nim selenu wchłania się do organizmu. Dobra biodostępność tego preparatu to czynnik decydujący dla wyników takich prób.

Źródło: www.pharmanord.pl