Published on :

Agilent Technologies Inc. ogłosiła nowe strategiczne partnerstwo z Monash University Malaysia (Monash) mające na celu budowę zintegrowanego centrum biologii w Malezji. W ramach umowy partnerskiej Agilent i Monash połączą swoje możliwości w zakresie technik analitycznych i wiedzy biomedycznej, co przyspieszy badania i rozwój (B+R) w dziedzinie nauki w ciągu najbliższych trzech lat.

Te dwa środowiska badawczo-rozwojowe, skoncentrowane na dostarczaniu specjalistycznej wiedzy analitycznej, przyczynią się do poszerzenia wiedzy naukowej w obszarach badań biologii stosowanej (np. w zastosowaniach klinicznych) a zintegrowane laboratorium wzbogaci portfolio Agilent.  

Chai Meng Fee, dyrektor generalny Agilent w Malezji, powiedział:

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą obecność i pogłębić nasze inwestycje w Malezji dzięki temu najnowocześniejszemu centrum, które pomoże nam wprowadzić innowacje i tym samym poprawić jakość naszego życia. Współpraca z Monash odzwierciedla zaangażowanie firmy Agilent w podnoszenie lokalnych możliwości badawczo-rozwojowych i dostarczanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych.”

W ciągu ostatnich 20 lat firma Agilent rozwinęła w Malezji fabrykę o powierzchni pond 18 500 metrów kwadratowych, zatrudniając ponad 630 wykwalifikowanych naukowców, inżynierów i pracowników. W tym miejscu znajduje się produkcja przyrządów, globalne centrum projektowe, laboratorium biochemiczne oraz światowe centrum dystrybucyjne. Firma wniosła znaczący wkład w trwającą współpracę środowisk akademickich, rządowych i przemysłowych.  

Źródło: agilent.com