Published on :

Uruchomiono ósmą edycję programu związanego z zatrudnianiem na Uczelni wybitnych doświadczonych i wybitnych młodych naukowców. Nabór zgłoszeń potrwa do 7 lipca 2023 r.

W ramach realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB), Politechnika Śląska kontynuuje prace w zakresie wzmocnienia kadry naukowej poprzez zatrudnienie wybitnych doświadczonych oraz wybitnych młodych naukowców, w szczególności z zagranicy, mogących tworzyć i poprowadzić zespoły naukowe, złożyć w ciągu roku wniosek o finansowanie projektów badawczych, również w programie Horyzont, a także publikacje do renomowanych czasopism.

Zaktualizowane ogłoszenia konkursowe w języku polskim oraz angielskim, opublikowano na stronie Uczelni, a także na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz w międzynarodowym portalu dla mobilnych naukowców EURAXESS.

Szczegółowe informacje o wymaganiach i warunkach zatrudnienia opracowane w języku polskim i angielskim znajdują się w poniższych linkach:

Ogłoszenie IDUB na stanowisko profesora Uczelni

Ogłoszenie IDUB na stanowisko adiunkta

Potencjalnym kandydatom warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pakiet programów projakościowych Politechniki Śląskiej, których będą mogli być beneficjentami, zwłaszcza, jeśli w trakcie pracy na Uczelni wykażą się osiągnięciami porównywalnymi do wymaganych w kryteriach konkursowych.

Dokumenty konkursowe można składać do 7 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi rekrutacji, do którego link znajduje się w danym ogłoszeniu.

Źródło: polsl.pl