Published on :

Firma Bolarus S.A. stworzyła unikalną linię szaf mroźniczych ULTU, które służą do przechowywania próbek w ultra niskich temperaturach. Zamrażarki ULTU zostały zaprojektowane specjalnie do długotrwałego przechowywania różnego rodzaju materiałów biologicznych, m.in. mikroorganizmów, szczepionek oraz odczynników laboratoryjnych. Te innowacyjne urządzenia znajdą zastosowanie w uniwersyteckich ośrodkach badawczych, instytutach naukowych, laboratoriach szpitalnych, biobankach oraz przedsiębiorstwach farmaceutycznych.

Charakterystyka urządzeń:

 • Zakres temperatur: od -40 do -86 st. C
 • Dostępne pojemności: 100, 400 oraz 650 litrów
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy
 • Wysokiej jakości powłoka lakiernicza łatwa w utrzymaniu czystości
 • Ergonomiczny uchwyt z wbudowanym zamkiem zapewniający bezpieczeństwo przechowywanych próbek
 • Wzmocnione koła z regulacją wysokości
 • Łatwy dostęp do skraplacza. Filtr skraplacza łatwy w demontażu i czyszczeniu.
 • Niskie zużycie energii możliwe jest dzięki ultra wydajnym panelom z izolacją próżniową (VIP)
 • Regulowane półki wykonane ze stali AISI 304 spełniają wszelkie potrzeby związane z przechowywaniem
 • Możliwość montowania systemów – stelaża i pudełek
 • Izolowane drzwi wewnętrzne minimalizują utratę zimna podczas otwierania drzwi
 • Komory wewnętrzne wykonane ze stali nierdzewnej kwasoodpornej
 • Siedmio – calowy ekran dotykowy umożliwia sterowanie urządzeniem i wyświetla informacje o jego bieżącej pracy
 • Manualny zawór dekompresyjny
 • Podgrzewana silikonowa uszczelka zapobiega przymarzaniu drzwi do ramy urządzenia  
 • Panel boczny sterujący wpuszczony do środka – minimalizuje ryzyko niekontrolowanego wyłączenia urządzenia

Dlaczego warto wybrać zamrażarki ULTU -86°C od Bolarus?

Bezpieczne przechowywanie w niskich temperaturach

Zamrażarki ULTU oferują temperaturę schładzania sięgającą aż -86°C. Ten ekstremalnie niski zakres temperatur umożliwia przechowywanie nawet najbardziej wrażliwych próbek w idealnych warunkach. Bezpieczne i stabilne przechowywanie materiałów biologicznych to gwarancja wysokiej jakości badań i eksperymentów.

Precyzyjna kontrola temperatury

Zamrażarki ULTU są wyposażone w elektroniczny, sterownik temperatury z cyfrowym wyświetlaczem. 7 – calowy ekran dotykowy umożliwia sterowanie urządzeniem i wyświetla informacje o jego bieżącej pracy, zapisuje historię temperatur oraz kluczowe parametry pracy urządzenia. Dzięki temu można precyzyjnie kontrolować i monitorować temperaturę wewnątrz urządzenia. To niezwykle ważne, aby utrzymać właściwą temperaturę przechowywanych próbek.

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Wszystkie zamrażarki niskotemperaturowe ULTU od Bolarus zostały zoptymalizowane pod kątem ekologiczności. Zastosowano ekologiczne czynniki chłodnicze (bez HCF i HCFC), które są bezpieczne dla środowiska. Konstrukcja urządzenia pozwala również na instalację back up CO2. Panele VIP (panele próżniowe o grubości 20 mm)  znajdujące się w ścianach bocznych, plecach i na drzwiach, zmniejsza zużycie energii. Nowatorski profil łączący wnętrze obudowy korpusu z jego zewnętrzną częścią sprawia, że wyeliminowany został mostek cieplny, a tym samym zwiększona stabilność temperatury.

Solidna konstrukcja i ergonomia

Zamrażarki ULTU -86°C od Bolarus charakteryzują się solidną konstrukcją i ergonomicznym designem. Ergonomiczna klamka ułatwia otwieranie i zamykanie drzwi zamrażarki. Zapewnia również bezpieczeństwo przechowywanych próbek. Ponadto, zamrażarki ULTU posiadają 8 otworów walidacyjnych, które umożliwiają wprowadzenie dodatkowych czujników temperatury np. w przypadku podłączenia do zewnętrznego systemu rejestracji temperatury lub systemu powiadamiania alarmowego. Porty te są również przydatne w przypadku przeprowadzania kwalifikacji IQ OQ PQ w celu pomiaru rozkładu temperatury w urządzeniu.

Mobilność i łatwość obsługi

Dzięki 2 kołom z hamulcem i 2 kołom bez hamulca, zamrażarki ULTU są bardzo łatwe do przemieszczania. Niezależnie od tego, czy zamrażarka jest potrzebna w laboratorium, czy jest konieczne jej przeniesienie w inne miejsce, łatwość transportu jest podstawową cechą tych urządzeń. Ponadto, łatwy dostęp do czyszczenia skraplacza pozwala utrzymać urządzenie w czystości.

Bezpieczeństwo i kontrola

Sterownik HMI TOUCH 7, który jest używany we wszystkich zamrażarkach niskotemperaturowych Bolarusa, posiada wiele funkcji zapewniających bezpieczne przechowywanie próbek. Duży, 7-calowy czytelny ekran oraz proste menu ułatwiają korzystanie z urządzenia. Sterownik posiada również funkcję eksportu danych zapisanych wewnątrz pamięci rejestratora, co umożliwia dokładne monitorowanie temperatury i innych parametrów pracy zamrażarki.

Polski projekt, polska produkcja, gwarancja serwisu

Urządzenia ultra niskotemperaturowe ULTU zostały w całości zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce. Bolarus S.A. zapewnia ponadto pomoc serwisową na terenie całej Polski.

Zamrażarka niskotemperaturowa Bolarus

Zamrażarki niskotemperaturowe ULTU -86°C od Bolarus to idealne rozwiązanie dla laboratoriów, instytutów naukowych, stacji krwiodawstwa i innych podmiotów zajmujących się przechowywaniem materiałów biologicznych. Dzięki ekstremalnie niskim temperaturom i precyzyjnej kontrolowanej temperatury, zamrażarki ULTU zapewniają optymalne warunki przechowywania próbek. Solidna konstrukcja, ergonomiczny design, mobilność, łatwość obsługi oraz bezpieczeństwo to cechy, które wyróżniają te urządzenia. Dodatkowo, ekologiczny czynnik chłodniczy oraz zaawansowany sterownik HMI TOUCH 7 sprawiają, że zamrażarki ULTU są niezwykle przyjazne dla użytkownika i środowiska. Wybierz zamrażarki niskotemperaturowe ULTU -86°C od Bolarus i ciesz się bezpiecznym i stabilnym przechowywaniem próbek laboratoryjnych.

W ofercie Bolarus S.A. znajdują się również chłodnicze i mroźnicze urządzenia laboratoryjne pracujące w zakresach temperatur +2…+10 °C, -10…-30 °C oraz -30…-45°C.

ULTU – wyprodukowane w całości w Polsce

Więcej na: www.ultu.bolarus.com.pl

Źródło: www.bolarus.com.pl

Foto: freepik.com / wirestock