Published on :

1 października łączą się należące do Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Technologii Elektronowej (Łukasiewicz – ITE) oraz Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (Łukasiewicz – ITME). W ten sposób powstaje Łukasiewicz -– Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki. Decyzję w tej sprawie 18 września 2020 r. podjęła Rada Centrum Łukasiewicz.

Celem tej konsolidacji jest wzmocnienie potencjału komercjalizacyjnego Łukasiewicza i rozwój nowych kierunków badawczych.

Więcej informacji o połączeniu pod tym adresem:

https://lukasiewicz.gov.pl/media/informacje-prasowe/pr/556268/lukasiewicz-kontynuuje-prace-nad-wzmocnieniem-potencjalu-komercjalizacyjnego-wkrotce-kolejna-konsolidacja 

Ta konsolidacja to kolejny etap trwających od ponad roku prac ukierunkowanych na wzbogacenie oferty badawczej dla polskiego biznesu. Do tej pory, w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz zrealizowane zostały 4 procesy konsolidacji. Od dziś Sieć Badawczą Łukasiewicz tworzą 32 instytuty badawcze.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/, ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: zdrowie, inteligentna mobilność, transformacja cyfrowa oraz zrównoważona gospodarka i energia.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz