Published on :

Jeden z wcześniejszych wpisów był na temat PTCenter – naszego panelu do obsługi badań biegłości. Wpis ten można znaleźć klikając tu. Można również własnoręcznie sprawdzić jak to mniej więcej działa odwiedzając stronę: http://demo.badaniabieglosci.pl/

Pod tym adresem znajduje się wersja demonstracyjna, która nie wymaga rejestracji – jako login należy wpisać demo, jako hasło również demo.

PTCenter

Zaletą systemu jest automatyzacja wielu etapów realizacji programu badania biegłości dzięki czemu eliminujemy ludzkie błędy, które są nieuniknione przy przetwarzaniu ogromnej ilości danych (a nasze badania biegłości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem). Przykładem takiego etapu są obliczenia statystyczne – PTCenter ma wbudowane narzędzia umożliwiające wykonanie wszelkich operacji matematycznych włączając w to graficzną prezentacje wyników. Jedną z ważniejszych wartości uzyskiwanych w efekcie realizacji badań biegłości są wskaźniki oceny, o których była już mowa tu. Jest to ten parametr, na który czeka każdy uczestnik programu PT 😉 Dla dociekliwych udostępniamy ciekawy kalkulator:

http://badaniabieglosci.pl/kalkulator/

Dzięki niemu w łatwy sposób możemy obliczyć wybrany wskaźnik oceny wprowadzając podstawowe dane. A ponieważ poza popularnym z-score mamy do dyspozycji jeszcze szereg innych parametrów można się pokusić o ich porównanie względem siebie. My korzystamy z tego rutynowo!

Krzysztof Wołowiec