Published on :

Stawiamy sobie cele i planujemy, jak je zrealizować. Bez określenia celu nie można go osiągnąć, bo trudno sobie wyobrazić osiągnięcie nie-wiadomo-czego. Bez planowania jest dużo trudniej. Planowanie pozwala kontrolować. Planowanie pozwala przewidzieć i przygotować się na trudności. Planowanie pozwala podzielić całą drogę na etapy. Planowanie pozwala określić istotne terminy, itd…. Więc planujemy! Mamy wdrożone ISO 9001, 14001, 18001, 17025, 17043, gdzie określanie celów i planowanie są mocno wyeksponowane i wymagane, ale robimy to przede wszystkim dla siebie XD.Co się u nas będzie działo w roku 2018? Oto kilka zapowiedzi! Wpisujcie w kalendarz!

  1. Przystanek Tleń

Przystanek Tleń to uroczy, bardzo oryginalny pensjonat w Borach Tucholskich http://www.przystanektlen.pl/ Odkryłem go szukając miejsca na sympozjum poświęcone tematyce zapewnienia jakości w barwnej, laboratoryjnej codzienności. Ma niesamowity urok! Polecam! A co do sympozjum – rzecz się działa w dniach 7-9 lutego, więc to już historia. Było rewelacyjnie! Merytorycznie, na luzie i na wesoło! Niezapomniana atmosfera! Poproszę jeszcze raz!

http://badaniabieglosci.pl/aktualnosci/seminarium-tlen/

  1. Programy badań biegłości

Przez ostatnie dwa lata już całkowicie oswoiliśmy się z działalnością na arenie międzynarodowej. Nasze usługi trafiły nawet do Hiszpanii, Chorwacji, czy Wielkiej Brytanii. Nieźle! Czuję się trochę jak Henryk Żeglarz 😉 Apetyt rośnie i w tym roku dotrzemy w nowe, (jeszcze) obce dla nas kraje! Ale miało być o programach… cóż… jest ich bardzo dużo, więc polecam:

http://badaniabieglosci.pl/oferta/porownania-miedzylaboratoryjne/

Wszystko znajdziecie również w PTCenter: http://badaniabieglosci.pl/ptcenter/ albo wystarczy napisać, albo zadzwonić. Będzie również coś ekstra – dwa bezpłatne programy dotyczące badania wód – mikrobiologia i fizykochemia. Wszelkie informacje już niebawem. A jeśli jesteście członkiem POLLAB-u to macie bonus w postaci kolejnego bezpłatnego badania biegłości: „Pobieranie próbek wody do spożycia” – firmowane przez POLLAB, realizowane przez nas!

  1. Akredytacja badań biegłości

Co prawda jest to jeden z naszych celów strategicznych, jednak stopień zaawansowania jest tak daleki a nasze doświadczenia tak bogate, że żadna konkurencja nam już niestraszna. Wkrótce będziemy akredytowanym organizatorem badań biegłości. Alea iacta est! Rubikon już za nami!

  1. Targi EuroLab

W ubiegłym roku mieliśmy udany debiut. Dla nas wszystkich był to zupełnie nowy poziom marketingu. Nowy logistycznie, merytorycznie, fizycznie, psychicznie. Wrażenia? Bardzo dobre! Efekty? Bardzo dobre! Powtarzamy w tym roku 🙂 Znajdziecie nas w dniach 14 – 16 marca na stoisku nr D27, obok POLLAB-u, GUM-u, PCA i Uniwersytetu Warszawskiego! Takie sąsiedztwo!!! Warto nas odwiedzić 15 marca, kiedy weźmiemy udział w panelu „Problemy laboratoriów”:

http://targieurolab.pl/pl/program-imprezy/15-marca-czwartek/

Do zobaczenia, a jeśli ktoś potrzebuje oficjalnego zaproszenia proszę o wiadomość ;-).

  1. Rozszerzenie zakresu akredytacji

Załącznik do dokumentu o wdzięcznym numerze AB 1010 co roku zwiększa swoją objętość. Tak się też stanie w tym roku. Szczegóły opiszę po fakcie!

  1. Sprawdź, co pijesz

„Sprawdź, co pijesz” zainicjowaliśmy w ubiegłym roku. Nasze mobilne laboratoria ruszyły w teren otwierając swoje możliwości wszystkim zainteresowanym. Każdy mógł przyjść i bezpłatnie zbadać swoją wodę. Zainteresowanie było dużo większe niż oczekiwaliśmy. Kolejki jak w „black friday” 😉 Był materiał w TVP, wywiady w radiach i gazetach. Zapachniało show-biznesem 😉 Zaistnieliśmy w szerokiej społeczności. „Sprawdź, co pijesz’ to projekt długookresowy o określonych celach. Między innymi dlatego redagujemy: www.sprawdzcopijesz.pl W tym roku również widzimy się w terenie!

  1. OPEGO 2018

Było OPEGO 2016, 2017, będzie też 2018. Jesienna impreza tym razem w dniach 5 – 7 września. Tradycyjnie w świętokrzyskim,ponieważ chcemy promować region, nawet jeśli mamy to robić charytatywnie. A Ogólnopolski Panel Ekspercki ds. Gospodarki Odpadami, bo stąd ten akronim, jest ku temu świetną okazją. Pierwsza i druga edycja pokazały, że tematyka jest trafiona. Tegoroczna trzecia będzie jeszcze ciekawsza! Szczegóły już za chwilę! Zaglądajcie tu: www.opego.pl i śledźcie wydarzenie na FB!

Siedem punktów nie wyczerpuje pełnej listy na rok 2018. Wiele dodatkowych pomysłów przyniosą zapewne cotygodniowe dyskusje. Mam nadzieję, że kilka ciekawych powstanie również w mojej głowie! Obserwujcie uważnie!

Krzysztof Wołowiec