Published on :

Marka METTLER TOLEDO to synonim jakości i innowacyjności. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić nasze nowe gęstościomierze i refraktometry z serii Excellence i EasyPlus oraz nowe przenośne gęstościomierze cyfrowe do laboratorium lub pracy w terenie.

Oferujemy wysoce precyzyjne, przenośne i stacjonarne cyfrowe gęstościomierze przeznaczone do różnych zastosowań. Wytrzymałe i intuicyjne w obsłudze urządzenia są przystosowane do pracy w laboratoriach, przy liniach produkcyjnych, w magazynach i strefach przyjęć produktów. Zmierzoną gęstość lub ciężar właściwy można przeliczyć na inne jednostki potrzebne w konkretnym zastosowaniu, takie jak zawartość API, procentowa zawartość alkoholu, stopień Brix itd.

Gęstościomierze i refraktometry Excellence METTLER TOLEDO 

Precyzyjne, intuicyjne i modułowe

Gęstościomierze Excellence METTLER TOLEDO badają próbki cieczy z dokładnością do 6 miejsc po przecinku oraz refraktometry do 5 miejsc po przecinku. Intuicyjny interfejs użytkownika One Click™ ogranicza do minimum potrzebę szkolenia oraz wpływ operatora na wyniki. Pomiar można rozpocząć natychmiast naciskając odpowiedni klawisz skrótu do analizy produktu. W razie potrzeby urządzenie można rozbudować o różne specjalistyczne akcesoria, dodając na przykład systemy automatyzacji procesów, automatyczne podajniki próbek czy inne aparaty umożliwiające mierzenie wielu parametrów równocześnie.

Wydajność i prosta obsługa

Stworzone z uwzględnieniem potrzeb różnych branż gęstościomierze METTLER TOLEDO z rodziny Excellence zbadają niemal każdą próbkę z bardzo wysoką precyzją – znajdą nawet kroplę whisky w całej wannie wody.

Wyniki pomiarów z dokładnością do sześciu miejsc po przecinku i intuicyjna obsługa zapewniają wiarygodne, powtarzalne wyniki.

Maksymalna dokładność pomiarów

O najwyższą dokładność wyników dba cały pakiet najnowocześniejszych technologii cyfrowych:

  • automatyczne wykrywanie pęcherzyków powietrza pozwala wyeliminować błędy podczas próbkowania,
  • moduł wideo z funkcjami wyświetlania i powtarzania, który pozwala lepiej kontrolować napełnianie próbką,
  • korekta lepkości próbek lepkich,
  • precyzyjna U-rurka oscylacyjna sprzężona z modułem Peltiera sterującym temperaturą gwarantuje precyzję pomiarów.

Im prościej, tym lepiej

Pomiar gęstości cieczy jeszcze nigdy nie był tak łatwy! Dzięki prostym procedurom pracy oraz intuicyjnemu interfejsowi użytkownika z dotykowym ekranem pomiary można wykonywać szybko i efektywnie. Interfejs użytkownika One Click™ jest stosowany w różnych urządzeniach METTLER TOLEDO. Umożliwia on szybki i łatwy dostęp do wszystkich zadań, upraszczając tym samym codzienną pracę i dając dużą pewność poprawności wykonywanych operacji.

Uproszczona kontrola jakości

Ogranicz zapotrzebowanie na szkolenia i ryzyko popełnienia błędu przez operatora jednym kliknięciem inicjując w pełni automatyczną kontrolę jakości. Wystarczy nacisnąć klawisz skrótu z oznaczeniem produktu: nastąpi automatyczna weryfikacja, a kolor wyniku pokaże, czy produkt spełnia ustalone kryteria.

Automatyzacja analiz

Oszczędzaj czas, obniżaj koszty i zwiększaj bezpieczeństwo operacji poprzez ograniczenie aktywnego udziału operatora. Automatyzacja analizy poprawi jakość danych pomiarowych, ponieważ wszystkie czynności będą wykonywane zawsze dokładnie tak samo. Mechanizm automatycznego wyznaczania badanych wartości pozwala wynieść powtarzalność i wiarygodność wyników na zupełnie nowy poziom.

Cyfryzacja przy wsparciu oprogramowania LabX®

Przygotuj swoje laboratorium na wyzwania przyszłości. LabX® to znacznie więcej niż oprogramowanie do zarządzania urządzeniami. Zarządza danymi, urządzeniami i prawami użytkowników, a przy tym udostępnia zadania bezpośrednio na ekranie dotykowym urządzenia. Dwukierunkowa integracja z systemem ELN, LIMS lub SAP pozwala zrezygnować z używania papieru, uniknąć błędów powstających przy przepisywaniu i zapewnić integralność danych.

Oszczędność czasu dzięki pomiarom wieloparametrowym

Wykorzystaj czas pracy efektywnie, poprawiając przy tym jakość danych. Analizy wieloparametrowe, w których mierzy się indeks refrakcji, gęstość, pH, wykonuje miareczkowanie itd., eliminują ryzyko modyfikowania próbek między kolejnymi badaniami. Wyniki będą wyświetlane bezpośrednio na ekranie urządzenia, tak aby operator miał świeże dane jak najszybciej pod ręką.

Usprawnij przebieg pracy 

Zaloguj się przy użyciu odcisku palca, za pomocą skanera kodów kreskowych wprowadź identyfikator produktu, machnięciem dłoni rozpocznij pomiar, a na koniec wyeksportuj rezultaty do drukarki USB, na dysk USB flash, do programu komputerowego albo systemu LIMS, ERP lub SAP. Dbaj, aby urządzenie zawsze pracowało z najlepszą wydajnością, kalibrując je regularnie przy użyciu certyfikowanych, w pełni identyfikowalnych wzorców.

Standardowe gęstościomierze i refraktometry METTLER TOLEDO

Proste, wytrzymałe i godne zaufania

Gęstościomierze i refraktometry EasyPlus to podstawowe rozwiązania do pomiarów w laboratoriach i przy liniach produkcyjnych. Ich dokładność wynosi maksymalnie 4 miejsca po przecinku. Szybki pomiar z automatyczną kontrolą temperatury, małe objętości próbek i minimalny wpływ operatora na pomiar sprawiają, że standardowe gęstościomierze METTLER TOLEDO to świetny pomocnik przy wykonywaniu codziennych prac.

Prosta obsługa i przystępna cena

Kompaktowe gęstościomierze i refraktometry EasyPlus METTLER TOLEDO zapewniają prostą pracę. Przeznaczone są do użytku w rozmaitych branżach – zarówno w laboratorium, jak i w pobliżu linii produkcyjnej. Dokładność do 4 miejsc po przecinku i szybka, automatyczna kontrola temperatury sprawiają, że gęstościomierze spełniają wymagania norm branżowych.

Inteligentnie intuicyjne

Krótszy czas szkolenia użytkowników i uniknięcie błędów operatora dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika opartemu na aplikacji, tekstom pomocy na ekranie i możliwości szybkiego rozpoczęcia pomiarów za pomocą funkcji LongClick™. Bez względu na zadanie, gęstościomierze i refraktometry EasyPlus upraszczają codzienne czynności.

Optymalizacja kontroli nad procesami

Zwiększ sprawność procesu kontroli jakości, analizując próbki w pobliżu linii produkcyjnej. Oznaczaj gęstość, stężenie alkoholu i kwasów, ciężar właściwy itp.

Podzespoły wysokiej jakości i cela pomiarowa o konstrukcji minimalizującej wpływ zewnętrznych drgań mechanicznych sprawiają, że gęstościomierz cyfrowy EasyPlus jest odporny na trudne warunki otoczenia i zapewnia dokładne wyniki.

Zaoszczędź czas – przenieś analizy do hali produkcyjnej. Wysokiej jakości podzespoły w kompaktowej i wytrzymałej obudowie sprawiają, że refraktometry EasyPlus pracują bezawaryjnie i są odporne na trudne warunki otoczenia.

Zapewnij sprawną kontrolę jakości za pomocą refraktometru Easy Bev. Dzięki pionowej konstrukcji można uniknąć sedymentacji cząstek i pęcherzyków powietrza. Można mierzyć rozmaite napoje, w tym soki z cząstkami owoców i napoje gazowane.

Konstrukcja zapewniająca dokładność

Zapewnij prawidłowe pobieranie próbek – obserwuj pomiary w czasie rzeczywistym na obrazie wideo z celi pomiarowej oraz uniknij błędów powodowanych przez pęcherzyki powietrza dzięki automatycznym funkcjom BubbleCheck™ i korekcji lepkości.

Wystarczy zakroplić

Technologia FastStart™ pozwala zmierzyć próbkę w kilka sekund: analiza rozpoczyna się w momencie uderzenia próbki w celę pomiarową – automatycznie i bez konieczności naciskania jakichkolwiek przycisków.

Zielony – start. Czerwony – stop.

Skonfiguruj zakres dopuszczalnych limitów próbki i uprość rutynowe pomiary. Informacje o zgodności/niezgodności są przedstawiane za pomocą kolorów, co pozwala szybko stwierdzić, czy zmierzona wartość mieści się w limitach.

Pożegnanie z długopisem

Oprogramowanie komputerowe EasyDirect™ zapewnia sprawne zarządzanie danymi. Pozwala łatwo tworzyć raporty i wykresy oraz monitorować próbki w czasie. Rozszerz funkcjonalność gęstościomierza o dodatkowe obliczenia i uzyskuj wyniki w różnych jednostkach w pomiarze jednej próbki.

Wzorce SimpleCheck™

Wzorce SimpleCheck do weryfikacji działania gwarantują wiarygodne wyniki. Szybka i łatwa weryfikacja jest możliwa dzięki szerokiej gamie certyfikowanych wzorców gęstości oraz wbudowanym wskazówkom dla użytkownika. Pracę przyspiesza dodatkowo czytnik kodów kreskowych – wystarczy nakierować go i aktywować, aby natychmiast wprowadzić dane.

Akcesoria do gęstościomierzy EasyPlus

Zwiększ funkcjonalność swojego gęstościomierza cyfrowego za pomocą szerokiej gamy akcesoriów.

  • Szybkie i łatwe drukowanie wyników na drukarce USB-P25
  • Uruchamianie procesów SimpleCheck lub skanowanie identyfikatorów próbek czytnikiem kodów kreskowych (USB)
  • Większa wydajność suszenia dzięki kolumnie suszącej

 

Przenośne gęstościomierze METTLER TOLEDO 

Lekkie, intuicyjne i niezawodne

Przenośne gęstościomierze Density2Go idealnie nadają się do wszystkich zastosowań: od kontroli jakości towarów przychodzących po zapewnienie jakości półproduktów na linii produkcyjnej. Są lekkie i ergonomiczne, wygodnie mieszczą się w dłoni, a dzięki pompie do automatycznego pobierania próbek nie męczą ręki. Użytkownicy są prowadzeni przez kolejne kroki wieloetapowych procedur oraz otrzymują kolorową sygnalizację zgodności/niezgodności z ustawionymi specyfikacjami.

Nowy gęstościomierz cyfrowy

Lekkie gęstościomierze Density2Go METTLER TOLEDO zaprojektowano tak, aby wygodnie mieściły się w dłoni. Dzięki temu jedną ręką można wykonywać pomiary gęstości w laboratorium lub w terenie. Wyniki są kompensowane o temperaturę oraz mogą być podawane w jednostkach ciężaru właściwego, Brix, API (American Petroleum Institute) i wielu innych.

Gęstościomierze są w pełni mobilne i bardzo łatwe w obsłudze. Usprawniają codzienne rutynowe czynności tak bardzo, że aż nie chce się przerywać mierzenia!

Intuicyjna obsługa

Nie potrzeba instrukcji! Obsługa jest intuicyjna – interfejs, menu i dostępne opcje nie wymagają nauki. Konfiguracja gęstościomierza zajmuje kilka minut i potem od razu można zacząć go używać. Jasny kolorowy wyświetlacz gwarantuje doskonałą widoczność w pomieszczeniach i na zewnątrz. Wyniki są wyświetlane w różnych kolorach, tak że od razu łatwo poznać, czy mieszczą się w wyznaczonych granicach.

Oszczędność czasu i wysiłku

Oszczędzaj cenny czas dzięki szybkiemu i prostemu mierzeniu gęstości: włóż rurkę bezpośrednio do próbki, odczytaj błyskawicznie wyniki (z dokładnością do ±0,001 g/cm3) i przejdź do następnej próbki. Możliwość zapisania nawet 1100 wyników oznacza, że gęstościomierz Density2Go METTLER TOLEDO jest naprawdę przenośny.

Automatyczne próbkowanie

Łatwo można wykonać całą serię pomiarów jeden po drugim: wbudowana elektryczna pompa próbkująca napełnia i opróżnia celę pomiarową w pełni automatycznie po naciśnięciu przycisku. Szybkość próbkowania można ustawić optymalnie do wykonywanego zadania.

Zaawansowany proces

Różne próbki mogą wymagać różnego postępowania. Dlatego metody można dostosować do konkretnych potrzeb. Podczas wykonywania wieloetapowych procedur, od pomiaru aż po czyszczenie, urządzenie prowadzi użytkownika przez kolejne czynności.

Szybkie wprowadzanie identyfikatorów próbek

Nic nie trzeba wybierać ręcznie. Przenośny gęstościomierz Densito Pro ma wbudowany czytnik RFID i kodów kreskowych. Wystarczy skierować go na etykietę i nacisnąć przycisk, a skaner automatycznie sczyta identyfikator. Następnie należy wykonać kolejne instrukcje wyświetlane na ekranie. Proste, szybkie i bezpieczne pomiary.

Łatwe zarządzanie danymi

Przenośny gęstościomierz wyświetla wyniki bezpośrednio na ekranie. Jeśli przeprowadzisz dokładniejsze analizy, możesz je wyeksportować z miernika Density2Go do aplikacji EasyDirect™ służącej do zarządzania pomiarami gęstości i indeksu refrakcji. Klikając zaledwie kilka razy możesz wyświetlić i wyfiltrować dane na komputerze, a dla lepszej kontroli nad procesami generować wykresy pokazujące różne parametry próbek w wybranym przedziale czasu. Gdy potrzebujesz raportów, możesz je wydrukować z oprogramowania lub bezpośrednio z urządzenia.

Przemyślane akcesoria

Niezależnie od tego, czy pracujesz w laboratorium, czy w terenie przenośny gęstościomierz Density2Go można doposażyć w różne wspomagające akcesoria. Ochronne etui zabezpieczy miernik przed uderzeniami i zarysowaniem. Wyniki pomiarów można wydrukować w biurze na drukarce USB-P25, a w terenie na drukarce wyposażonej w interfejs Bluetooth. Z kolei certyfikowane wzorce zagwarantują dokładność pomiarów przez cały okres użytkowania.

Opublikowane na podstawie materiałów firmy Mettler-Toledo Sp. z o.o.

https://www.mt.com/pl/pl/home.html