Published on :

Globalna firma doradcza OC&C Strategy Consultants opracowała kolejną, 8. już edycję rankingu najlepiej ocenianych sieci handlowych w Polsce. Zwycięża w nim Rossmann a Biedronka i Zara zaliczają spektakularne spadki w percepcji klientów.

Po rocznej przerwie Rossmann powraca na pozycję lidera rankingu sieci handlowych. Najpopularniejsza sieć drogerii w Polsce cieszy się największym zaufaniem Polaków, zostawia konkurencję daleko w tyle, również w kategoriach takich jak wygląd sklepów, obsługa klientów czy wygoda robienia zakupów. W TOP 10 najlepszych retailerów w kraju znajdują się również: Nike, Allegro, Lidl, Empik, Ikea, 4F, Castorama i Decathlon. Dodatkowo do grona zwycięzców rankingu OC&C Retail Proposition Index bez wahania możemy zaliczyć w tej edycji również firmy wywodzące się z branży e-commerce, tj. Eobuwie.pl oraz Answer.com, którzy dzięki nowemu podejściu do rozumienia strategii omnichannel zaczęły zyskiwać coraz wyższą sympatię polskich konsumentów.

Z drugiej strony najnowsza edycja raportu OC&C Strategy Consultants dostrzega 2 spektakularne spadki – sieć dyskontów Biedronka spada o 9 pozycji i po raz pierwszy w historii rankingu OC&C Retail Proposition Index znajduje się poza TOP 10 ulubionych sieci handlowych Polaków (18 pozycja w rankingu). Również popularna sieć odzieżowa Zara odnotowuje spektakularny spadek o 15 pozycji w porównaniu z ubiegłym rokiem, stając się najgorzej ocenianą siecią odzieżową w rankingu OC&C Retail Proposition Index. Jest to największy spadek w całej edycji rankingu.

Źródło: PAP