Published on :

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej części budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji. Dzięki tej inwestycji studenci i uczniowie otrzymają kolejne pracownie i warsztaty do prototypowania. Obiekt wybuduje firma BAUDZIEDZIC.

 Nowy budynek Podkarpackiego Centrum Innowacji powstanie przy ulicy Lenartowicza 6. Będzie mierzył 27 metrów długości oraz 21 metrów szerokości. Część 4-kondygnacyjna będzie wysoka na prawie 17 metrów, a 5-kondygnacyjna na ponad 20 metrów.

W obiekcie zaprojektowano również dużą salę do organizacji konferencji, spotkań i szkoleń, a także innych wydarzeń dla nauki i biznesu, których organizatorem będzie Podkarpackie Centrum Innowacji. Nowością jest stacja do ładowania samochodów elektrycznych, w podziemnym parkingu. Będzie ona dostępna zarówno dla naszych gości jak i pracowników PCI – wylicza Marcin Dygoń, dyrektor ds. Finansów i Administracji w Podkarpackim Centrum Innowacji.

W przetargu na budowę nowego budynku wystartowało 5 podmiotów. Zamawiający (PCI) na realizację inwestycji przeznaczył budżet na poziomie 10 mln zł. W dniu 14 sierpnia br. miało miejsce otwarcie ofert, a wybór najkorzystniejszej oferty spośród złożonych  propozycji nastąpił 24 sierpnia br.

Najkorzystniejszą finansowo propozycję przedstawiła firma BAUDZIEDZIC z Rudnej Małej na kwotę  8 440 000 zł.– informuje Agnieszka Lachowicz, specjalista ds. zakupów i zamówień publicznych w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Projekt budynku opracowała Pracownia Projektowa Architektoniczno-Budowlana i Obsługa Inwestycyjna „Orlewski” z Rzeszowa. Nowy obiekt zaprojektowano w miejscu istniejącego budynku biurowego, który już wkrótce zostanie przeznaczony do rozbiórki.

W tym tygodniu Podkarpackie Centrum Innowacji przekazuje nam plac budowy. We wrześniu i październiku br. planujemy rozbiórkę starej części budynku. Działając musimy uwzględnić zwartą zabudowę wokół siedziby PCI, tak by nie naruszyć drugiej części przyległego budynku. W listopadzie planujemy rozpoczęcie robót ziemnych i żelbetowych związanych z płytą fundamentową pod nową część budynku – mówi o planach na najbliższe miesiące Jacek Skimina, Wiceprezes Zarządu firmy BAUDZIEDZIC.

Zakończenie inwestycji i przekazanie nowej części siedziby PCI zaplanowano pod koniec 2021 roku. Na zdjęciu: Jacek Skimina Wiceprezes Zarządu BAUDZIEDZIC oraz Jacek Kubrak Prezes w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Źródło: PCI