Published on :

Narodowe Centrum Badań Jądrowych znalazło się w gronie podmiotów gospodarczych wyróżnionych Diamentami Forbesa 2021. Zestawienie najdynamiczniej rozwijających się firm w latach 2015-2019 przygotowali eksperci Bisnode Polska na zlecenie miesięcznika gospodarczego Forbes. Analitycy wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową.

NCBJ z dynamiką wzrostu ok. 25%, znalazło się na 39 miejscu listy na Mazowszu, ustępując m.in. gigantom handlowym, budowlanym i IT. Tabelę rankingową można znaleźć tutaj: https://www.forbes.pl/diamenty/najszybciej-rozwijajace-sie-firmy-w-wojew…

„Ta znakomita pozycja w rankingu jest zasługą ogromnej rzeszy pracowników instytutu” – podsumowuje dyrektor NCBJ, prof. Krzysztof Kurek. „Przede wszystkim przyczynili się do niej ci, którzy niezwykle skutecznie starali się o pozyskanie środków z różnorodnych źródeł na prowadzone prace naukowe i inwestycje oraz dbali o znakomitą jakość naszych produktów komercyjnych i usług badawczych.”

NCBJ jest instytucją naukową o najwyższej kategorii A+, a nasi naukowcy uzyskują co roku wiele projektów wysoko ocenianych przez polskie i europejskie instytucje finansujące. Dzięki Ośrodkowi Radioizotopów POLATOM oraz reaktorowi badawczemu MARIA jesteśmy też liczącym się na świecie producentem radiofarmaceutyków i radioizotopów do zastosowań w nauce i przemyśle.

Źródło: ncbj.gov.pl