Published on :

Stypendia naukowe oraz staże wspierane przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA) w Wiedniu czekają na studentki, które chcą się rozwijać w dziedzinie atomistyki. MAEA czeka na zgłoszenia od młodych kobiet do Programu Stypendialnego im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Celem Programu Stypendialnego im. Marii Skłodowskiej-Curie realizowanego przez MAEA jest zachęcenie kobiet do pracy i badań w atomistyce. 

Stypendia i staże dla kobiet w atomistyce

Badania jądrowe mogą pomóc światu w sprostaniu wyzwaniom związanym ze zmieniającym się klimatem, coraz większą liczbą ludności i rosnącym zapotrzebowaniem na energię – podkreśla Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w Wiedniu. Rola naukowców w tym obszarze jest coraz większa, ale kobiety nadal nie mają właściwej reprezentacji w atomistyce. Dlatego MAEA od 2020 r. organizuje corocznie Program Stypendialny im. Marii Skłodowskiej-Curie, który ma przyciągać młode kobiety do świata nauk ścisłych.

Ruszył nabór do tegorocznej edycji. Agencja wiedeńska czeka na zgłoszenia od studentek kierunków powiązanych z działalnością MAEA, czyli odnoszących się do pokojowego wykorzystania energii jądrowej w nauce, medycynie czy przemyśle. Zgłoszenia od kandydatek przyjmowane są do 30 września tego roku. Wybrane kobiety (maksymalnie 100 studentek) otrzymają stypendia naukowe, ale będą mogły również odbyć roczny staż wspierany przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej. Szczegółowe informacje na temat Programu dostępne są na stronie MAEA.

Źródło: www.gov.pl