Published on :

Pozostanę jeszcze chwilę w klimacie relacji z wydarzeń… Już po raz trzeci eksperci ds. gospodarki odpadami odwiedzili Kielce – serce Gór Świętokrzyskich, uczestnicząc w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Panelu Eksperckiego ds. Gospodarki Odpadami. Tym razem OPEGO, bo tak brzmi robocza nazwa tego wydarzenia przyciągnęło rekordową liczbę uczestników oferując bogaty program merytoryczny, kulturalny i rozrywkowy. Szczegóły? Na początek spójrzcie okiem Pawła Stachurskiego:

Co to jest?

Jak już stwierdzone zostało powyżej rozwinięcie skrótu OPEGO kryje się w słowach Ogólnopolski Panel Ekspercki ds. Gospodarki Odpadami i jest cyklicznym wydarzeniem (wszak za nami trzeci rok z rzędu) organizowanym przez Przedsiębiorstwo Geologiczne Sp. z o.o. Mówiąc w dużym uproszczeniu są to trzy dni dyskusji o odpadach i tematach pokrewnych. Ponieważ od początku wychodziliśmy z założenia osiągnięcia sukcesu, dlatego OPEGO już na starcie dostało swoje własne logo, nazwę i nawet stronę internetową. Teraz zyskuje uznanie!

Czemu to służy?

Określenie celu to podstawa jakiejkolwiek aktywności. OPEGO ma swoje cele a wśród nich dwa podstawowe to poszerzanie i aktualizacja wiedzy z zakresu gospodarki odpadami oraz integracja osób zainteresowanych tą branżą. Osobiście chcę, żeby OPEGO stało się czymś DUŻYM. Ale o tym w którymś przyszłym wpisie 😉 …Po owocach ich poznacie!

Co zrobiliśmy?

Do tej pory trzy edycje konferencji. Każda kolejna była ciekawsza, większa, atrakcyjniejsza. Po prostu lepsza 🙂 Skupiamy się na dyskusji – stąd w nazwie słówko „panel” a w harmonogramie pozycja „forum”. Nasi prelegenci to specjaliści z branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Przedstawiciele nauki, biznesu i sektora publicznego. Edycja tegoroczna była o tyle ciekawsza, że pojawiły się pierwsze patronaty – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie oraz Urząd Miasta Kielce. Pojawiły się media w postaci branżowych wydawnictw: portal sozosfera.pl oraz wydawnictwo EWIT ze swoim periodykiem „Gospodarka odpadami”. Zaprezentowały się firmy i instytucje: Noweko Sp. z o.o., BIOMED Sp. z o.o., Grupa MG, MIKI Recycling Sp. z o.o., Stowarzyszenie Innowacje i Środowisko. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było zagospodarowanie i przetwarzanie odpadów. Niemniej jednak pojawiły się również wątki dotyczące odnawialnych źródeł energii, rządowego programu „Czyste powietrze”, pomiarów hałasu czy tematyki „Smart City”. Drugiego dnia, w ramach rozluźnienia umysłów uczestnicy ruszyli w bardzo nieszablonową wycieczkę po Kielcach pod przewodnictwem rewelacyjnego Jakuba Juszyńskiego z www.tymrazem.pl. W tym miejscy już najwyższa pora na jakąś galerię:

[foogallery id=”849″]

Warto jeszcze wspomnieć, że cała ta impreza odbyła się (czego nie widać na zdjęciach) dzięki takim osobom jak: Szymon Bulanowski, Ewelina Zajęcka, Joanna Majcherczyk, Sylwia Widanka. Widzieć to „od kuchni” – super sprawa!

Odwiedzajcie często www.opego.pl

Krzysztof Wołowiec