Published on :

Kalendarz wydarzeń to nowe narzędzie dostępne na portalu www.laboratoryjnie.pl. Nie jest on zwykłą listą szkoleń czy konferencji dostępnych na rynku, lecz ma znacznie szersze możliwości. Jest przy tym rozwiązaniem ogólnodostępnym – korzystanie z niego, w tym dodawanie nowych wydarzeń oraz przeglądanie zawartości nie wymaga logowania się do żadnego systemu. Poniżej przedstawiamy zwięzły opis użytecznych funkcji.

Dodawanie ogłoszenia

Ogłoszenie może dodać każdy użytkownik bez konieczności zakładania indywidualnego konta/logowania się do systemu. Wystarczy skorzystać z przycisku „Dodaj nowe wydarzenie!”, co przekieruje nas do prostego formularza z opisem dodawanego wydarzenia. Warto pamiętać o jego rzetelnym wypełnieniu, ponieważ to promuje dodany wpis i ułatwia jego odnalezienie przez innych użytkowników. Ze względu na rezygnację z konieczności logowania się do systemu każdy wpis musi zostać przez nas zweryfikowany i zatwierdzony. Jeżeli jednak użytkownik nie ma ochoty dodawać wydarzenia samodzielnie zrobimy to we własnym zakresie, gdy otrzymamy niezbędne dane na adres [email protected] – w większości przypadków wystarczający jest link do strony wydarzenia.

Wyszukiwarka wydarzeń

To jedna z kluczowych funkcjonalności Kalendarza. W prosty sposób umożliwia odnalezienie wydarzeń ze względu na:

  • kategorię (obecnie konferencje, szkolenia, targi),
  • miejsce,
  • etykietę (wielodniowe, jednodniowe),
  • miesiąc,
  • rok,
  • słowa kluczowe.

Wystarczy wybrać odpowiednią wartość z rozwijanej listy lub wpisać słowo kluczowe.

Mapa

Innym elementem wyszukiwarki jest prezentacja wydarzeń na mapie. Wydarzenia widoczne są w postaci znaczników. W przypadku zainteresowania konkretną miejscowością należy kliknąć na dany znacznik i wyświetlą się dostępne możliwości.

Opis wydarzenia

Klikając w kartę konkretnego wydarzenia otwieramy okno z jego opisem. Znajdziemy tam wiele informacji a wśród nich daty, dokładną lokalizację i bezpośredni link do strony wydarzenia. Kod QR umożliwia szybkie otwarcie karty wydarzenia w przeglądarce telefonu – wystarczy umieścić kod w obiektywie aparatu telefonu. Na dole karty znajdują się dwa przyciski: „Dodaj do Google Calendar” i „Eksport iCal” umożliwiające szybkie dodanie wydarzenia do własnego kalendarza elektronicznego.

Newsletter

To narzędzie, które zapewnia aktualne informacje na temat imprez branżowych. Aby z niego skorzystać należy podać adres e-mail, na który będziemy wysyłać powiadomienia o nowych wydarzeniach.

Możliwości Kalendarza wydarzeń można sprawdzić tu: https://laboratoryjnie.pl/kalendarz-wydarzen/

Kalendarz wydarzeń

Zachęcamy!