Published on :

Boryszew Automotive Plastics (BAP) został nagrodzony Złotą Nagrodą Europejskich Dostawców Toyoty Boshoku w kategorii „Poprawa efektywności”. Ocenie poddano wyniki osiągnięte w 2019 roku. Nagroda wpisuje się w strategię rozwoju Grupy, która zakłada prace nad utrzymaniem pozycji jednego z najlepszych dostawców części plastikowych dla sektora motoryzacyjnego w Europie.

Grupa Boryszew Automotive Plastics w 2019 stanowiła wsparcie dla Toyota Boshoku przy produkcji i wprowadzaniu na rynek nowego modelu Rav4. Produkty z fabryk BAP trafiają do większości samochodów poruszających się po ulicach nie tylko Europy, ale i innych kontynentów. Wykorzystując posiadaną wiedzę i współpracę z renomowanymi instytutami naukowymi, Grupa wprowadza innowacje, tworzy nowe technologie i rozwiązania materiałowe, co pozwala odpowiadać na potrzeby nieustająco zmieniającej się branży motoryzacyjnej.

– Oczekujemy, że współpraca z Toyota Boshoku będzie kontynuowana również podczas produkcji seryjnej, aby wspólnie osiągnąć doskonałe wyniki w zakresie jakości, kosztów i dostaw. W najbliższej przyszłości Toyota będzie koncentrować się na wzmocnieniu działań lokalizacyjnych w Rosji. Zamierzamy wspierać naszego partnera w rozszerzaniu działalności w zakresie tej lokalizacji – powiedział Grzegorz Zalewski, Prezes Zarządu Grupy BAP.

Grupę Boryszew Automotive Plastics tworzą podmioty wyspecjalizowane w seryjnej produkcji wysokiej jakości części plastikowych sektora motoryzacyjnego. Są to np. galwanizowane i lakierowane elementy z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe do ich wytwarzania. Rezultaty produkcji wykorzystuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodów.

Źródło: https://www.boryszew.com.pl/