Published on :

W poprzednim wpisie mocno dostało się „półautomatycznym” rozwiązaniom monitorowania warunków w laboratorium. Bo są archaiczne, bo są nieekonomiczne, bo są zawodne, bo nie takie jest ich przeznaczenie, bo wyglądają nieestetycznie… Owe „bo” można wielokrotnie mnożyć. Niewiedza czyni życie znośniejszym – to powiedzenie pasuje idealnie w przypadku konieczności obsługi takich rozwiązań. To wszystko prawda, ale trzeba uznać, że ów mocno nieidealny sposób jest zdecydowanie lepszy niż jego brak. Wygoda jest pochodną lenistwa. I okazuje się, że jest to wystarczająca motywacja do skutecznego szukania rozwiązań bardziej łaskawych dla naszego dobrego samopoczucia. W jaskrawej opozycji do zmieszanych z błotem metod poprzedniego wpisu stawiamy rozwiązanie CloudMetric. Poprzednio były wady, tu znajdziecie same zalety. 🙂

 Zaleta nr 1 System szyty na miarę

CloudMetric to nie produkt ze sklepowej półki. Rozmawiamy z przyszłym użytkownikiem. Słuchamy. Pytamy. Ustalamy, czego potrzebuje. Co jest zbędne. I z tym zasobem informacji projektujemy rozwiązanie. Ma być użyteczne, optymalne, łatwe w obsłudze i np. czerwone 😉

Zaleta nr 2 Wielofunkcyjność

Temperatura i wilgotność są najczęstszymi parametrami rejestrowanymi w laboratorium. CloudMetric może dużo, dużo więcej… Potrzebny jest pomiar pH, PEW? Prosta sprawa. Ciśnienie atmosferyczne? A może rejestracja obrazu wideo? Drobiazg! Mamy zaprogramowaną nawet sondę pomiaru promieniowania jonizującego!

Zaleta nr 3 Skuteczność

System rejestruje w sposób ciągły. To co zarejestruje możemy oglądać na ładnych, czytelnych wykresach. W dowolnym miejscu na świecie. Potrzebny nam jedynie komputer/tablet/smartfon z dostępem do Internetu. System wyśle też do nas np. SMSa gdy jakiś parametr przekroczy wartość graniczną. Albo uruchomi inny ciąg zdarzeń, jeżeli na to pozwolimy.

Zaleta nr 4 Bezinwazyjność

CloudMetric nie ingeruje w infrastrukturę laboratoryjną! Montaż nie wymaga użycia przecinaków ani młotów pneumatycznych. Nie trzeba rozpruwać ścian. Nie trzeba dziurawić lodówek. System jest elegancko bezprzewodowy.

Zaleta nr 5 Licencjonowanie

A właściwie jego brak! Nie ograniczamy użytkowników żadnymi licencjami.

Zaleta nr 5 Bezpieczeństwo danych

Rzecz oczywista ale warta zaznaczenia – dostęp do danych ma wyłącznie użytkownik systemu. Wszystko jest zabezpieczone, zaszyfrowane i archiwizowane przez okres nawet 10 lat(!)

Tu sprawdzicie jak to działa: http://temp.pgkielce.pl/

Tu znajdziecie krótki opis: http://badaniabieglosci.pl/aktualnosci/zaawansowany-system-pomiaru/

Tu możecie zadawać pytania: [email protected]